Social Media

Vi hjälper dig att nå ut igenom bruset och segmentera rätt för att hitta dina kunder – oavsett om de är på Facebook, Snapchat, LinkedIn, Instagram, Twitter, Reddit och Pinterest.
Läs mer...

Konvertering

Din site är ditt skyltfönster och försäljningskanal. Vi är specialister på att konvertera besökare till kunder genom analys, A/B-testning och konverteringsoptimering.
Läs mer...

Content

Content is king! Vi hjälper dig att producera innehåll oavsett det är bild, text eller rörligt. Med bra innehåll nås fler av ditt material vilket på sikt genererar fler leads.
Läs mer...


Några av våra kunder

Trigger är en självklar del av vårt arbete i att optimera vår hemsida och på ett smart sätt lära känna våra kunder för att hjälpa dem att få en maximalt bra kundupplevelse på vår webb

Idalina Santamäki, Riddermark Bil

Jag uppskattar Triggers transparens, korta ledtider och expertis inom alla digitala kanaler!

Jenny Peura, Yoump

Vi har blivit mer digitalt aktiva samt hittat effektiva kommunikationskanaler tillsammans med Trigger Company

Ida Amatiello, SHH Bostad

Vi lade hälften så mycket i mediaspend på kampanjen 2017 som 2016 och fick trots det ett bättre resultat

Pär Berg, Ledarnas Fackförbund

CSN
Academedia
Mankovsky
Kim Denzler
Fuchs
Riddermark
Sting
Yoump
Rekomo
Bodyflight
SHH Bostad
Ledarna

Våra case

Vill du lära dig mer?

Läs vår blogg där vi skriver om aktuella ämnen, nya trender och våra tankar om digital marknadsföring.

Till bloggen

Vill du jobba hos oss?

Är du programmatic-ninja, social media-proffs eller digital marknadsförings-guru?

Se våra lediga tjänster här

Behöver du hjälp med Digital Media?

Tveka inte att höra av er så berättar vi hur vi skulle ta oss an era utmaningar.

Kontakta oss

Vårt team

Erik Otterberg

CEO

Erik Otterberg

erik@triggercompany.com +46 70 720 35 35

Malin Schrammel

Digital Marketing Specialist

Malin Schrammel

malin@triggercompany.com +46 76 327 80 95

Mimmie Liepe

Digital Marketing Strategist

Mimmie Liepe

mimmie@triggercompany.com +46 73-569 13 18

Rickard Sandett

COO

Rickard Sandett

rickard@triggercompany.com +46 72-899 47 00

Romel Choudhury

Digital Marketing Specialist

Romel Choudhury

romel@triggercompany.com +46 70 403 35 73

Sophie Eliasson

Digital Marketing Specialist

Sophie Eliasson

sophie@triggercompany.com +46 73 935 90 95