Programmatic

Automatiserade köp av annonser online ger dig som annonsör många fördelar, men det kräver också att det görs på rätt sätt. Vi hjälper dig hela vägen från strategi till hantering med full transparens.
Läs mer...

Social Media

Vi hjälper dig att nå ut igenom bruset och segmentera rätt för att hitta dina kunder – oavsett om de är på Facebook, Snapchat, LinkedIn, Instagram, Twitter, Reddit och Pinterest.
Läs mer...

Konvertering

Din site är ditt skyltfönster och försäljningskanal. Vi är specialister på att konvertera besökare till kunder genom analys, A/B-testning och konverteringsoptimering.
Läs mer...


Några av våra kunder

Vi har blivit mer digitalt aktiva samt hittat effektiva kommunikationskanaler tillsammans med Trigger Company

Ida Amatiello, SHH Bostad

Vi lade hälften så mycket i mediaspend på kampanjen 2017 som 2016 och fick trots det ett bättre resultat

Pär Berg, Ledarnas Fackförbund

Trigger är en självklar del av vårt arbete i att optimera vår hemsida och på ett smart sätt lära känna våra kunder för att hjälpa dem att få en maximalt bra kundupplevelse på vår webb

Idalina Santamäki, Riddermark Bil

Stolt över att ha Trigger som partner och är för deras affärsmodell och strategi till 110%!

Emmy Häggkvist, Yoump

Svenssons
Yoump
Rekomo
Stålhästen
Nymans Ur
Pepins
Convendum
LanMaster
Bodyflight
Paradox Interactive
SHH Bostad
Ledarna

Våra case

Vill du lära dig mer?

Läs vår blogg där vi skriver om aktuella ämnen, nya trender och våra tankar om digital marknadsföring.

Till bloggen

Vill du jobba hos oss?

Är du programmatic-ninja, social media-proffs eller digital marknadsförings-guru?

Se våra lediga tjänster här

Behöver du hjälp med Digital Media?

Tveka inte att höra av er så berättar vi hur vi skulle ta oss an era utmaningar.

Kontakta oss

Vårt team

Erik Otterberg

CEO

Erik Otterberg

erik@triggercompany.com +46 70 720 35 35

Filippa Arman

Digital Campaign Manager

Filippa Arman

filippa@triggercompany.com +46 70 287 34 73

Gustaf Wallström

CSO

Gustaf Wallström

gustaf@triggercompany.com +46 72 718 28 18

Malin Schrammel

Conversion Manager

Malin Schrammel

malin@triggercompany.com +46 76 327 80 95

Malina Koch

COO

Malina Koch

malina@triggercompany.com +46 72 289 05 92

Romel Choudhury

Digital Campaign Manager

Romel Choudhury

romel@triggercompany.com +46 70 403 35 73

Sara Niclasdotter

Digital Campaign Manager

Sara Niclasdotter

sara@triggercompany.com +46 70 830 38 81

Sophie Eliasson

Digital Campaign Manager

Sophie Eliasson

sophie@triggercompany.com +46 73 935 90 95